Εκλογές 2019: Όλοι οι υποψήφιοι βουλευτές Β΄ περιφέρειας Θεσσαλονίκης

Υποψήφιοι Βουλευτές στην Β΄ Εκλογική Περιφέρεια Θεσσαλονίκης για τις Βουλευτικές Εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 οι παρακάτω:

Εκλογική Περιφέρεια Β’ Θεσσαλονίκης
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.ΑΓΟΡΑΣΤΟΥΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Αντωνίου
2.ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του Πέτρου
3.ΓΑΪΤΑΡΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Δημητρίου
4.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Εμμανουήλ
5.ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
6.ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του Δημητρίου
7.ΜΑΡΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσοβέργη
8.ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη
9.ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΟΛΓΑ του Ιωάννη
10.ΠΑΝΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
11.ΤΣΑΪΡΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Θεόφιλου
12.ΤΣΟΛΠΑ ΣΟΦΙΑ του Δημητρίου
13.ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ιωάννη
2.ΑΝΑΤΟΛΙΤΗ-ΠΛΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Γεωργίου
3.ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσόστομου
4.ΖΙΟΥΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου
5.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου
6.ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
7.ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Κωνσταντίνου
8.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ του Πέτρου
9.ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
10.ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αστερίου
11.ΣΗΜΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΕΡΡΙΚΑ) του Ηλία
12.ΦΩΤΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου
2.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του Αριστείδη
3.ΓΡΑΙΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ευστρατίου
4.ΘΕΟΧΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κυριάκου
5.ΚΙΟΣΣΕ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΕΝΝΥ) του Αθανασίου
6.ΛΙΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
7.ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου
8.ΠΕΤΡΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Άγγελου
9.ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
10.ΣΩΛΗΝΑΡΑ ΟΛΓΑ του Νικολάου
11.ΤΣΟΥΓΚΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Αστερίου
12.ΨΑΘΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ένωση Δημ. Εθνικής Μεταρρύθμισης Ε.Δ.Ε.Μ.-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-Κινήσεις Πολιτών)
1.ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου
2.ΖΑΚΑΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
3.ΚΙΛΑΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου
4.ΚΟΚΟΓΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Στεφάνου
5.ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ-ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Κυριαζή
6.ΜΠΑΤΣΙΟΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου
7.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΒΙΚΥ) του Ιωάννη
8.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
9.ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
10.ΤΣΙΠΤΣΕ-ΓΚΑΡΟΥ ΟΛΓΑ του Νικολάου
11.ΦΕΣΤΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στέφανου
12.ΧΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Σπύρου
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΟΥ-ΑΛΜΠΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ιωάννη
2.ΒΑΡΔΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
3.ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
4.ΙΝΤΖΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
5.ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ-ΜΑΡΙΝΑ του Δημητρίου
6.ΜΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ του Βασιλείου
7.ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου
8.ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Αντωνίου
9.ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Εμμανουήλ
10.ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου
11.ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ (ΛΙΝΑ) του Δημητρίου
12.ΧΟΡΟΖΙΔΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του Ιωάννη
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.ΓΚΑΡΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ
2.ΓΚΟΓΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
3.ΓΟΥΣΕΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παναγιώτη
4.ΚΑΡΠΟΥΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Βασιλείου
5.ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
6.ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου
7.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Ηρακλή
8.ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΑΣΜΙΑ του Ιωάννη
9.ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
10.ΤΕΡΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στέργιου
11.ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1.ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία
2.ΜΕΛΕΚΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ιωάννη
3.ΜΗΤΤΑΣ ΗΛΙΑΣ του Αλεξάνδρου
4.ΜΠΑΣΛΗ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου
5.ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ ΑΝΝΑ του Αντωνίου
6.ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σπύρου
7.ΠΟΪΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
8.ΡΕΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Ιωάννη
9.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αθανασίου
10.ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
11.ΤΣΕΝΕΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη
12.ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1.ΓΡΟΥΪΟΥ ΦΑΝΗ του Αναστασίου
2.ΜΠΙΛΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Δημητρίου
3.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Δημητρίου
4.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΡΣΙΝΗ (ΕΡΣΗ) του Γεωργίου
5.ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Μιχαήλ
6.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
2.ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου
3.ΓΙΑΝΝΕΛΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ (ΟΛΥ) του Παναγιώτη
4.ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΙΓΝΑΤΙΑ του Παναγιώτη
5.ΚΟΡΥΦΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λαζάρου
6.ΣΤΑΜΠΟΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
7.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Δημητρίου
8.ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Βασιλείου
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1.ΚΤΕΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
2.ΣΑΜΑΡΑ-ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Βασιλείου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.ΑΒΕΛΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Θεοδώρου
2.ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ-ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Γεωργίου
3.ΚΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Διαμαντή
4.ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου
5.ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη
6.ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη
7.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
8.ΤΣΙΜΗΓΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σάββα
ΜέΡΑ25
1.ΑΔΑΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Στεργίου
2.ΓΚΙΒΙΖΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
3.ΓΚΙΟΥΛΑΜΕΤΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Νικόλα
4.ΜΕΡΙΑΝΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ του Ιωάννη
5.ΜΗΤΣΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Χρήστου
6.ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του Δημητρίου
7.ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Αστερίου
8.ΣΑΧΤΑΡΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ του Αλεξάνδρου
9.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Δημητρίου
10.ΦΕΡΡΑΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Παναγιώτη
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1.ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Θεοδώρου
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.-ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-ΜΕΤΩΠΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗΣ, ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ

1.ΒΛΑΧΟΜΗΤΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
2.ΓΙΑΝΝΟΒΙΤΣ ΣΕΒΑΣΤΗ του Φρανσουά
3.ΖΑΓΑΝΙΔΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ (ΜΕΝΙΟΣ) του Χρήστου
4.ΚΟΥΒΑΚΑ ΕΛΕΝΗ του Κοσμά
5.ΠΛΟΥΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Δημητρίου
Ε.ΠΑ.Μ.-Α.Κ.Κ.ΕΛ
1.ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Θεοδώρου
2.ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ (ΕΛΛΑΔΑ) του Αλεξίου
3.ΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Μιχαήλ
4.ΚΑΪΤΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κλεομένη
5.ΝΟΑΡΔΟΥ ΡΕΒΕΚΚΑ του Βασιλείου
6.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεόδωρου
7.ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού
8.ΣΜΥΡΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου
9.ΧΟΛΙΑΣΤΟΥ ΜΥΡΤΩ του Ιωάννη
ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ (ΕΕΚ)-

ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

1.ΚΛΑΚΑΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Ηλία
ΚΙΝΗΜΑ ΦΤΩΧΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
1.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΝΕΤΑ του Αποστόλου
Εκλογική Περιφέρεια Β’ Θεσσαλονίκης
ΚΚΕ(μ-λ)
1.ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑΝΑ του Γεωργίου
2.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου
3.ΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
4.ΣΑΛΟΝΙΚΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ιωάννη

 

 

 

Σχόλια

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Skip to content